tel. 75 64 16 600

 

Hotel Fenix

I Maja 88, 58-500 Jelenia Góra

Święty ptak egipski, symbol słońca, który odrodził się z własnego popiołu to Fenix.
Początki istnienia obiektu sięgają roku 1875. Wtedy to właściciel, niejaki Adolf Strauss, otrzymał pozwolenia na budowę. Prace nie trwały zbyt długo - w roku 1886 miało miejsce uroczyste otwarcie. Od samego początku budynek był przeznaczony na działalność turystyczną i nosił nazwę "Strauss Hotel" i liczył sobie 48 pokoi, łącznie z nie istniejącym już skrzydłem zachodnim. Ówczesny właściciel bezustannie modernizował i unowocześniał swoją placówkę. Jego wysiłki nie poszły na marne, bo w roku 1898 obiekt uznany został za najbardziej atrakcyjny i elegancki w całej kotlinie. Bez wątpienia od samego początku największą zaletą była jego lokalizacja, pobliska linia kolejowa i dworzec, umożliwiały turystom doskonałe połączenie nie tylko z Niemcami, ale i z wieloma miastami europejskimi. W roku 1927 hotel przeszedł w posiadanie Georga Brendela.
Nowy właściciel postanowił rozbudować placówkę i uczynić ją bardziej atrakcyjną; powstają nowe werandy oraz miejsca noclegowe. Trzy lata później obiekt posiadał również własne garaże oraz sporych rozmiarów parking. W latach 1939 - 1945 hotel stał się własnością lokalnych władz oraz wojska.

Dwa lata po wojnie hotel przejęło Państwowe Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze i pod tym patronatem przetrwał do wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Kilka następnych stal zaniedbany popadając z dnia na dzień w coraz większą ruinę jednakże u progu trzeciego tysiąclecia niczym Fenix odrodził się z popiołów i na nowo tętni życiem.

Po gruntownej przebudowie w roku 2001 hotel stal się jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Jeleniej Górze i okolicy.


Informacje w obiekcie

Wyposażenie pokoi
internet :: TV :: wanna :: lodówka :: ręczniki
Informacje o obiekcie
parking :: sala konferencyjna :: Wi-Fi :: obiekt całoroczny :: obiekt strzeżony :: Sala bankietowa/weselna
Okolica obiektu
sklep spożywczy :: boisko :: plac zabaw
Udogodnienia w obiekcie
bar/bufet

WYŚLIJ ZAPYTANIE